Reklama

Będą „schetynówki”. Ale nie wszystkie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Będą „schetynówki”. Ale nie wszystkie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy listę dróg, które zostaną wykonane w tym roku w ramach tzw. "schetynówek". W powiecie łukowskim zostaną zrealizowane trzy inwestycje: w Staninie, Łukowie oraz gminie Łuków.

Urząd Wojewódzki w Lublinie opublikował pod koniec grudnia listę rankingową projektów, które zyskały dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” zwanego popularnie „schetynówkami”. W 2018 roku na terenie powiatu łukowskiego przeprowadzone zostaną trzy tego typu inwestycje: w Wesołówce w gminie Stanin, na ul. Polnej w Łukowie oraz na drodze powiatowej między Łukowem, a Klimkami w gminie Łuków.

Najwyżej w rankingu znalazła się niespełna 900-metrowa budowa ulicy Polnej w Łukowie. Inwestycja szacowana na niecałe 2 mln zł zyskała dofinansowanie w wysokości 50% o wartości 997 tys. zł. Województwo przeznaczy też 190 tys. zł na poprawienie stanu dróg w Wesołówce w gminie Stanin. Trzecią, a zarazem największą inwestycją częściowo sfinansowaną w ramach „schetynówek” będzie przebudowa drogi powiatowej od Klimek w Gminie Łuków w kierunku miasta. Zmienić mają się m.in. ulice Zimna Woda, Wiatraki, Ławecka, czy ulica Popiełuszki, na której powstanie około 70 miejsc parkingowych. Wartość tej inwestycji szacowana jest na 6,5 mln, z czego wkład własny powiatu towarzyszących gmin wyniesie jedynie 3 mln złotych. Wszystkie prace mają być wykonane w 2018 roku.

Niestety na liście Urzędu Wojewódzkiego zabrakło innych inwestycji drogowych planowanych w powiecie łukowskim. Wystarczającej liczby punktów nie zdobyły m.in. plany poprawy bezpieczeństwa na ul. Stodolnej w Stoczku Łukowskim (o łącznej wartości 144 tys. zł i planowanej kwocie wsparcia 70 tys.) i planowana przez Powiat przebudowa dróg między Konorzatką, a Krzówką oraz Adamowem, a Krzywdą (o łącznej wartości około 6,5 mln zł). Pieniędzy ze „schetynówek” nie otrzymają też Gminy Adamów i Łuków, gdzie ta druga chciała przebudować leśną dziś drogę między Klimkami a Dąbiem.

Łącznie województwo przyznano dofinansowanie 54 inwestycjom (41 gminnym i 13 powiatowym) opiewającym na kwotę ponad 134 mln złotych. Wartość wkładu własnego wszystkich samorządów to prawie 74 mln, zaś planowana kwota wsparcia przez województwo to 60,3 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE