Reklama

Będą samochody dla OSP

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Będą samochody dla OSP - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ochotnicze Straże Pożarne w Gręzówce i Turzych Rogach otrzymają już wkrótce nowe samochody. Jakie pojazdy zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców?

Dwie OSP z terenu Gminy Łuków otrzymają już wkrótce nowe samochody. Do strażaków ochotników z Gręzówki trafi ciężarowy MAN ze zbiornikiem na wodę o pojemności 4,5 tysiąca litrów, zaś strażacy z Turzych Rogów wzbogacą się o lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, którzy zastąpi wysłużonego ponad 20-letniego „Lublina”.

Przetarg na dostawę samochodu do działającej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym jednostki w Gręzówce rozstrzygnięty został na początku lipca. Strażacy otrzymają już wkrótce pojazd marki MAN z napędem na cztery koła, niezbędnym wyposażeniem i zbiornikiem na wodę. Wóz bojowy kosztować będzie 780 tys. zł, z czego znaczna część sfinansowana zostanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (250 tys. zł). 200 tysięcy pochodzić będzie z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a 250 tysięcy dołoży Gmina Łuków. Brakującą kwotę (100 tys. zł) dołożą z własnych środków do zakupu strażacy OSP Gręzówka.

Nowy MAN pojawi się w Gręzówce za około 2,5 miesiąca i najprawdopodobniej zastąpi wysłużonego, bo aż blisko 50-letniego Jelcza. Natomiast na przełomie lipca i sierpnia ma zostać rozstrzygnięty przetarg na dostawę pojazdu dla OSP w Turzych Rogach. W tym przypadku zakupiony ma być lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, który zastąpi wysłużonego ponad 20-letniego "Lublina". Samochód ma trafić do strażaków do połowy października, a jego zakup sfinansowany ma zostać ze środków Gminy Łuków, NFOŚiGW oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE