Reklama

Będą rozmawiali o Powstaniu Styczniowym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: A. Grottger, "Kucie kos", 1863 r.

Będą rozmawiali o Powstaniu Styczniowym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przybliżenie osoby Franciszka Wilczyńskiego i przebieg Powstania Styczniowego na Ziemi Łukowskiej to część referatów, która zostanie zaprezentowana na konferencji historycznej 17 stycznia w Łukowie.

17 stycznia w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie odbędzie się sesja historyczna poświęcona Powstaniu Styczniowemu oraz związanych z nim wydarzeniach, jakie miały miejsce na ziemi łukowskiej. Swoje referaty na temat wydarzeń sprzed lat wygłoszą m.in. Małgorzata Szczygielska, Michał Mojski i Mirosław Matosek.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa planszowa poświęcona powstaniu styczniowemu ze zbiorów Muzeum Historii i Tradycji Waldemara Kosieradzkiego w Łosicach. Zaplanowano też promocję książki autorstwa Małgorzaty Szczygielskiej pt. Adiutant wiekuisty. Franciszek Wilczyński (1842-1865) oraz Zeszytu Łukowskiego nr 25 autorstwa Mirosława Matoska pt. W mundurze i w sutannie. Rzecz o pułkowniku Walentym Lewandowskim i księdzu Wawrzyńcu Lewandowskim - bohaterach powstania styczniowego.

Konferencję historyczną zaplanowano w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, 17 stycznia o godz. 11.30. Organizatorem sesji historycznej jest Muzeum Regionalne w Łukowie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej oraz Starostwo Powiatowe w Łukowie.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE