Reklama

Baseny otwarte. Burmistrz zjechał jako pierwszy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Baseny otwarte. Burmistrz zjechał jako pierwszy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś, w pierwszy dzień wakacji, odbyło się oficjalne otwarcie pływalni letniej w Łukowie. Ze zjeżdżalni jako pierwszy skorzystał burmistrz miasta Dariusz Szustek. W ślad za nim poszli radni.

Dziś o godzinie 10.00 na łukowskiej pływalni odbyło się uroczyste otwarcie. Po przemówieniach zaproszonych gości, poświęceniu obiektu i przecięciu wstęgi, przyszedł czas na kąpiel. Burmistrz zjechał jako pierwszy. Nie wykorzystał jednak otrzymanego od radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego Marka Kopcia prezentu, kąpielówek, i zjechał w garniturze.  

Tuż po burmistrzu do wody wjechał m.in. sekretarz miasta Ryszard Szczygieł z sekretarzem powiatu Jerzym Siwcem, Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Jodełko, radni: Marek Czernecki, Przemysław Suchodolski i inni. Mimo wiatru i braku grzejącego słońca z basenów skorzystały także dzieci.  

My poprosiliśmy burmistrza o podsumowanie.  

Zaczęło się trzy lata temu od modernizacji stacji uzdatniania wody. W kolejnych latach wykonane zostały kolejne etapy: od brodzika do dużego basenu. Całkowity koszt tych inwestycji to niespełna 8 mln zł. Kolejny pomysł to kryta pływalnia, którą chcemy rozbudować o część rekreacyjną, by w zimie można było korzystać z atrakcji takich jak w lecie – powiedział burmistrz Dariusz Szustek.  

Koszt modernizacji basenów pomniejszony będzie o 500 tys. zł., które Miasto Łuków pozyskało z Ministerstwa Sport. O dofinansowaniu tym pisaliśmy w oddzielnym artykule.


Projekt modernizacji basenów został zrealizowany. Pojawiają się kolejne plany. Wśród nich znalazł się także bulwar nad Krzną oraz hala sportowa.  

W przyszłym roku po drugiej stronie basenów powstanie bulwar spacerowy ze ścieżką rowerową. Dzisiaj trwają prace związane z wywłaszczeniem. Chcieliśmy od właściciela odkupić teren, ale próbuje nam to utrudnić tworząc spółki. Kończymy tę zabawę i wywłaszczamy teren na rzecz pożytku publicznego. Projekt mamy gotowy. Mając teren, w przyszłym roku przystąpimy do realizacji – powiedział.  

By zagospodarować teren w okolicy basenów burmistrz miasta chce wybudować także halę sportową, w której znajdzie się miejsce dla sportów walki, a także piłki nożnej.  

Natomiast zastępca burmistrza Marcin Mateńko powiedział nam, że radnym zostanie złożona propozycja zabezpieczenia w budżecie około 200 tys. zł. na pompy ciepła, które w przyszłym roku ogrzewałyby wodę w basenie. To pozwoliłoby na wydłużenie sezonu. Z basenów można by było wówczas korzystać od maja do końca września.  

Poniżej prezentujemy cennik jaki obowiązuje na pływalni letniej w Łukowie. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE