Reklama

Bartek „bliżej pszczół”

Opublikowano: pon, 4 mar 2019 10:32
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 3 w Łukowie

Bartek „bliżej pszczół” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bartłomiej Szewczyk z Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie powalczy o zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie "Bliżej pszczół". Do zdobycia są m.in. indeksy i prawo studiowania na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Jak informuje ZS nr 3, by dostać się do ogólnopolskiego finału, należało wcześniej przejść eliminacje szkolne. Te uczniowie „Rolnika” pisali w styczniu tego roku. Z zagadnieniami najlepiej poradził sobie Bartłomiej Szewczyk, uczeń klasy II TAŻ.

- Na etapie szkolnym uczniowie musieli zmierzyć się  z testem, którego bardzo trudne pytania dotyczyły budowy i życia pszczoły miodnej, rodzajów miodów, roślin miododajnych, zakładania pasiek itp. - informuje placówka.

Teraz Bartłomiej będzie przez najbliższy miesiąc przygotowywał się do finału, w którym nagrody do zdobycia są m.in. indeksy KUL, uprawniające do studiowania na Wydział Gospodarki Przestrzennej. Finał konkursu zaplanowano pod koniec marca w Lublinie. Opiekunem ucznia jest Renata Wawryniuk.

Organizatorem III Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół” jest Fundacja Rozwoju KUL w Lublinie. Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w gospodarce i życiu człowieka, obserwowanie życia społecznego tego gatunku.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE