Reklama

Bardzo kreatywne targi!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Bardzo kreatywne targi! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 50 wystawców zaprezentowało się podczas II Targów Kreatywnych Kobiet. Wydarzenie adresowane nie tylko dla pań miało miejsce w niedzielę 18 marca w hali sportowej przy ul. Partyzantów w Łukowie. Było wiosennie, zdrowo i aktywnie!

Fotobudka, atrakcje dla dzieci, pokazy rękodzieła i dziesiątki wystawców. Tak w skrócie można opisać tegoroczne Targi Kreatywnych Kobiet przygotowane przez grupę energicznych pań z Łukowa. Każdy, kto przyszedł w niedzielne południe 17 marca do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Partyzantów, mógł skorzystać z usług kosmetycznych, bądź dowiedział się, jak przygotować perfekcyjny ślub i wesele.

- Gdy rok temu organizowałyśmy I Targi Kreatywnych Kobiet, dopiero się poznawałyśmy. Byłyśmy obcymi sobie osobami. Na szczęście zgrałyśmy się, stałyśmy się przyjaciółkami. Realizacja II edycji Targów była więc nieporównywalnie prostsza niż rok temu - przekonywały w rozmowie z Redakcją Łuków24.pl Monika Mitura i Monika Syryjczyk ze stowarzyszenia Kreatywne Kobiety, organizatora Targów.

Niedzielne wydarzenie było też okazją do skosztowania smakołyków, zrobienia zakupów przed Wielkanocą, czy skorzystania z porad ekspertów. W tym roku dużo uwagi poświęcono m.in. na prezentację sztuki ludowej w postaci rękodzieła wielkanocnego lub warsztatów garncarskich, a także wspólne śpiewanie. Na wielu stoiskach prezentowano ozdoby świąteczne, m.in. pisanki, koszyczki, palmy wielkanocne czy własnoręcznie wykonywane zajączki. Przed wystawcami i zwiedzającymi wystąpił też zespół "Niezapominajki" z Dminina.

Zdaniem Moniki Napiórkowskiej z gabinetu kosmetycznego "odNova" targi to doskonała okazja do zainteresowania mieszkańców Łukowa tematyką podologii, czyli dziedziny medycyny zajmującej się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp oraz stawu skokowo-goleniowego. - Jestem tu pierwszy raz i myślę że ma to sens. Na targach rozmawiałam z osobami, które deklarowały, że zostaną moimi pacjentami - przekonywała kobieta. - Do tej pory nie musiałam się reklamować, ponieważ klientów zyskiwałam pocztą pantoflową bądź przez Internet. Targi Kreatywnych Kobiet to jednak dobra okazja do dotarcia do osób starszych. Cieszę się, że mogłam porozmawiać z ludźmi i zwrócić uwagę na ważną sprawę, jaką są nasze stopy oraz nogi - dodała.

Targom Kreatywnych Kobiet przyglądał się m.in. Marek Kopeć, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego. Gość oglądał stoiska z rękodziełem, na których chętnie dokonywał zakupów. Zainteresowaniem cieszyły się ozdoby, które ze swoimi córkami - Izabelą i Pauliną - wykonuje pani Jadwiga Świderska. Kobieta tworzy ozdoby wielkanocne i bożonarodzeniowe oraz serwetki, czy tzw. łapacze snów. Na Targach Kreatywnych Kobiet uczestniczyła ona pierwszy raz, ale zapowiedziała, że na pewno nie ostatni. - Tu jest super atmosfera, widzę dużo znajomych ludzi - przekonywała.

Kreatywne Kobiety nie zwalniają tempa i już organizują kolejne imprezy. Jedna z nich (planowana na czerwiec) poświęcona będzie bezpieczeństwu na drodze oraz w innych życiowych sytuacjach. Targi Kreatywnych Kobiet powrócą natomiast do Łukowa już za rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE