Reklama

Badali zęby w Dentobusie

Opublikowano:
Autor:

Badali zęby w Dentobusie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Część uczniów z gminy Krzywda pod koniec roku szkolnego przeszła bezpłatne badania stomatologiczne, w mobilnym "dentobusie". Specjalny ambulans wróci po wakacjach, by z usług stomatologicznych mogły skorzystać kolejne grupy dzieci i młodzieży.

Nowoczesny "dentobus" był w czerwcu do dyspozycji uczniów Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym i w ZS w Radoryżu Kościelnym. Na badania było zapisanych ponad 200 pacjentów, ale m.in. ze względu na koniec roku szkolnego nie wszyscy zgłosili się do mobilnego gabinetu.  

Po wakacyjnej przerwie specjalny ambulans odwiedzi pozostałe szkoły. We wrześniu będzie w Woli Okrzejskiej i Krzywdzie, a w październiku - we Fiukówce i Hucie Dąbrowie.  

Jak czytamy na stronie gminy terminy badań są zaplanowane tak: 


 09-13.09.2019 - Zespół Szkół w Woli Okrzejskiej 
 16-27.09.2019 - Zespół Szkół w Krzywdzie 
 30.09-04.10.2019 - Zespół Szkół w Fiukówce 
 04.10.2019 - Zespół Szkół w Hucie Dąbrowie      


"Dentobus" to w pełni wyposażony stomatologiczny gabinet zabiegowy, który dysponuje m.in. specjalistycznym fotelem dentystycznym, zestawem RTG i niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Są w nim realizowane świadczenia ogólnostomatologiczne i profilaktyczne, zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do 18 lat, w tym na przykład nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.

"Dentobus" odwiedza przede wszystkim mniejsze miejscowości, w których w szkole ani w najbliższej okolicy nie ma gabinetu stomatologicznego.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE