Reklama

Badali motyle z rezerwatu Jata

Opublikowano:
Autor:

Badali motyle z rezerwatu Jata - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczennice łukowskiej "Dwójki" Gabriela Machal i Lena Warsz oraz Natalia Jagodzińska z I LO w Łukowie prezentowały rezultaty prowadzonych prac badawczych w rezerwacie Jata w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Kielc podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego Explory.

Uczennice pod kierunkiem nauczyciela Artura Baranowskiego badały bioróżnorodność Rezerwatu Jata na podstawie wybranych grup motyli.  


Wyniki powstały w oparciu o projekt Erasmus+ Open Science Schooling, w którym Szkoła Podstawowa nr 2 jest aktywnym partnerem. Wśród prezentowanych osiągnięć były między innymi publikacje i plakaty z wystąpień konferencyjnych, ale także warsztat pracy młodego badacza "od podszewki". 

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największą w Polsce inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 13-20 lat, która promuje i wspiera najzdolniejszych młodych naukowców. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zaawansowanych Technologii,a gospodarzami Festiwalu Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu, Centrum Nauki Leonardo da Vinci  oraz Województwo Świętokrzyskie. E(x)plory to wydarzenie, które popularyzują naukę, innowacje, a także stwarza możliwości poznania młodych i twórczych naukowców z inwestorami. E(x)plory to również społeczność innowatorów i naukowców oraz innowacyjnego biznesu, dająca przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów młodych naukowców. 

Takie wydarzenie to doskonałe źródło inspiracji do dlaszych działań i rozwoju osobistego. Grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz jej absolwenci planują przeprowadzić prezentacje rezultatów projektu wraz z wystawą motyli rezerwatu Jata już jesienią bieżącego roku.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE