Reklama

Awans Łukowa w Rankingu "Rzeczpospolitej". Dziennik ocenił "zrównoważony rozwój samorządów"

Opublikowano:
Autor:

Awans Łukowa w Rankingu "Rzeczpospolitej". Dziennik ocenił "zrównoważony rozwój samorządów" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najnowszej edycji Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" Łuków awansował o 210 pozycji. Spośród 864 gmin miejskich i miejsko-wiejskich w kraju, Łuków sklasyfikowany został na 133. pozycji. W roku ubiegłym była to 343 lokata.

Na łączną ocenę samorządu składa się około 50 wskaźników i szczegółowych pytań, dotyczących jego działań  w kluczowych obszarach takich jak: trwałość ekonomiczno- finansowa miasta, trwałość społeczna, trwałość środowiska oraz jakość zarządzania i współpracy. Źródłem danych wykorzystanych w zestawieniu są ogólnie dostępne publiczne bazy GUS i Ministerstwa Finansów, a także odpowiedzi udzielone przez samorządy na pytanie ankietowe. 

Ranking tworzony jest od 15 lat przez redakcję „Rzeczpospolitej”.  a nad jego przebiegiem czuwa komisja na czele z byłym premierem Jerzym Buzkiem. W skład komisji wchodzą przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji "Rzeczpospolitej". Ideą rankingu jest wyłonienie i pokazanie tych samorządów, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Łuków w tegorocznym rankingu wyprzedził sąsiednie miejscowości m.in.: Międzyrzec Podlaski (192 miejsce, awans z 318 m.), Radzyń Podlaski (225 miejsce, spadek z 159 m.), Lubartów (234 miejsce, spadek z 193 m.), Ryki (361 miejsce, spadek z 353 m.), Stoczek Łukowski (401 miejsce, spadek z 368 m.), czy Dęblin (581 miejsce, spadek z 428 m.). 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE