Reklama

Autokary do kontroli

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Autokary do kontroli - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wakacje to czas wyjazdów. Warto sprawdzić czy autokar, którym będziemy podróżowali jest w dobrym stanie technicznym. Jak to zrobić?

Wakacje to czas wyjazdów, tych dalszych i bliższych. Warto jednak przed wyruszeniem w podróż sprawdzić czy autokar jest w dobrym stanie technicznym. Z pozycji komputera każdy z nas może zweryfikować kilka danych. Wystarczy wejść na stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl i wpisać numer rejestracyjny pojazdu. Dzięki tej usłudze dowiemy się m.in. czy autokar ma ważne ubezpieczenie OC, posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne czy też pojazd nie jest oznaczony jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub też kradziony.  

Policjanci zachęcają do zgłaszania autokarów do kontroli. By taką kontrolę zgłosić należy zadzwonić do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie pod numery: (25) 797 62 10 lub (25) 797 62 72. Jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek podejrzenia dotyczące stanu technicznego autokaru lub stanu trzeźwości kierowcy, należy swoje wątpliwości zgłosić policjantom.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE