Reklama

ARS VITAE - projekt profilaktyczny ruszył

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Rak nie wyrok! Forum Wzajemnego Wsparcia

ARS VITAE - projekt profilaktyczny ruszył - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek zainaugurowany został projekt profilaktyczny "Ars Vitae" zorganizowany przez "Rak nie wyrok! Forum Wzajemnego Wsparcia" i uczniów I LO.

Pisaliśmy o Forum jakie powstało na terenie naszego miasta. Zaangażowani w nim ludzie z różnych środowisk, zmierzają do jak najszerszego wspierania osób dotkniętych rakiem oraz ich rodzin. Jednym z działań było piątkowe wydarzenie.

12 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym w Łukowie na odwiedzających szkołę czekały przygotowane przez uczniów stoiska. Na stoisku sportowym każdy mógł zobaczyć jak prostymi ćwiczeniami można poprawić swoją kondycję. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ze zdrową żywnością. Uczniowie i nauczyciele mogli spróbować zdrowych przekąsek i przekonać się, że zdrowe znaczy też smaczne.

Szczególne podziękowania chcielibyśmy skierować do Kamila Walczaka, właściciela Zielonego Gaju i Piotra Koślacza, za wsparcie nas pysznym jedzeniem - powiedziała koordynatorka Forum Katarzyna Nawrocka - Matejek.

Nie można mówić o zdrowiu bez świadomości o stanie naszego organizmu. W białym namiocie pielęgniarka mierzyła ciśnienie, poziom cukru, a także informowała o zasadach profilaktyki.

W auli I LO uczniowie prezentowali plan zmagań sportowych, kulinarnych i intelektualnych, które będą się odbywały w trakcie II semestru w szkole. Finał wydarzeń zaplanowany został na Dni Łukowa.

Oprócz tego, co przygotowali uczniowie, była okazja do wysłuchania wykładów profesjonalistów. W drugiej części spotkania Katarzyna Nawrocka-Matejek oraz dietetyk Aneta Dziołak z Naturhouse przygotowały wykłady, które systematyzowały wiedzę na temat profilaktyki oraz zasad zdrowego odżywiania.

Już wkrótce kolejne działania "Rak nie wyrok! Forum Wzajemnego Wsparcia". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE