Reklama

Archipelag Skarbów, czyli warsztaty o miłości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Archipelag Skarbów, czyli warsztaty o miłości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj uczniowie Gimnazjum nr 3 w Łukowie wzięli udział w warsztatach profilaktycznych. Czym jest miłość? Co jest podstawą prawidłowych relacji międzyludzkich? Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedzi z przybyłymi gośćmi.

Do naszego miasta przybyła grupa z Garwolina, która poprowadziła warsztaty profilaktyczne „Archipelag Skarbów”. Prezentowane treści skierowane były do uczniów klas III. Tematem prezentacji multimedialnych oraz pogadanek była miłość życzliwa, miłość do grobowej deski czy miłość, w której najważniejszą osobą jestem „ja”.  

Mój mąż nie jest romantykiem, który kupuje kwiaty bez okazji. Dla mnie pięknym wyznaniem miłości było to, że mimo zmęczenia wyruszył w drogę, by pomóc mi z zepsutym samochodem – powiedziała jedna z prowadzących.

Innym poruszonym tematem były obowiązki domowe. Czy dzisiejsza młodzież ma jakieś  i czy je wypełnia? Spośród wszystkich uczniów, jeden z gimnazjalistów miał odwagę przyznać, że w ostatnim tygodniu nie wykonał nic, co było obowiązkiem domowym. Od prowadzącego spotkanie otrzymał więc symboliczny zmywak.  

Nie jest to zwyczajny zmywak. Podobny, tylko w złotym kolorze, dostał Tomasz Adamek.

Uzupełnieniem tej sytuacji była zaprezentowana uczniom wypowiedź sportowca na temat wzajemnego wspierania się członków rodziny i pomagania sobie każdego dnia.  

Często rodzice mówią wam, że macie się dobrze uczyć. Nie musicie zawracać sobie głowy domowymi obowiązkami. Niestety, w dorosłym życiu okazuje się, że trudno jest takiej osobie wdrożyć się w podstawowe obowiązki. A czyste i uprasowane ubrania w szafie nie biorą się same – dodał.  

Program profilaktyczny Archipelag Skarbów finansowany jest przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Odbywa się w szkole po raz drugi.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE