Reklama

Anita Olszewska z tytułem PROFILAKTYKA ROKU 2019

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. UM Łuków

Anita Olszewska z tytułem PROFILAKTYKA ROKU 2019 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To zwycięstwo w konkursie organizowanym przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za szczególne realizowanie zadań zapisanych w Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Problemów Narkomanii i Przemocy w Rodzinie. Wręczenia nagrody miało miejsce 30 stycznia przed sesją Rady Miasta.

Anita Olszewska oprócz swoich podstawowych obowiązków realizuje różne działania z zakresu profilaktyki, potrafi też wyjątkowo skutecznie rozpoznawać zagrożenia wobec wychowanków. W swojej pracy zrealizowała m.in. cztery programy profilaktyczne, których adresatami byli zarówno uczniowie, jak i rodzice oraz kadra pedagogiczna; zorganizowała też warsztaty profilaktyczne, które poprowadził terapeuta ze Stowarzyszenia Monar.


Laureatka konkursu organizowanego przez Komisję jest również inicjatorką prelekcji oraz konkursów o charakterze profilaktycznym, które miały na celu m.in. podniesienie wiedzy rodziców uzależnienia od nowych substancji psychoaktywnych, a także propagowanie zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia wśród młodzieży. Inne inicjatywy Anity Olszewskiej to m.in. realizacja programu profilaktycznego „Bądź bezpieczny w niebezpiecznym świecie” czy organizowanie cyklicznych zajęć z samoobrony adresowanych dla uczennic Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie. Część inicjatyw koordynowana była również z Komendą Powiatową Policji w Łukowie. 

Wręczenie nagrody za zwycięstwo w organizowanym przez MKRPA konkursie było też okazją to podziękowania za wieloletnią współpracę Izabeli Janaszek-Talacha, Pełnomocnikowi Burmistrza Miasta Łuków ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w latach 2010-2019. Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski przedstawił też radnym nowego Pełnomocnika, którym został Dariusz Nikiel.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE