Reklama

Alkoholowy peleton

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: polskanarowery.pl (zdjęcie poglądowe)

Alkoholowy peleton - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czterech nastolatków kierujących rowerami zatrzymali wczoraj policjanci łukowskiej drogówki. Chłopcy jadąc jednośladami po całej szerokości drogi mieli od 0,3 do blisko promila alkoholu. Teraz sprawa \"pijanego rajdu\" trafi do Sądu Rejonowego w Łukowie.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy w Sięciaszce. Policjanci z łukowskiej drogówki zauważyli jadących rowerami czterech młodych mieszkańców gminy Łuków, każdy w wieku 17 lat. Młodzi mężczyźni jechali tzw. \"wężykiem\" po całej szerokości jezdni i nie posiadali świateł w swoich rowerach. Dodatkowo w momencie kontroli, czuć było od nich woń alkoholu.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że nastolatkowie posiadali od 0,32 do prawie promila alkoholu w organizmach. Okazało się też, że żaden z nich nie miał ze sobą wymaganej karty rowerowej. Młodzieńcy nie będą więc mile wspominali początku wakacji i rowerowej przejażdżki. Wkrótce ich sprawy będą miały swój finał w sądzie.

Policjanci przypominają, że kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości i w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu lub grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE