Reklama

"Aleje" zachęcają do podjęcia nauki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

"Aleje" zachęcają do podjęcia nauki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie zaprezentował swoją ofertę edukacyjną na najbliższy rok szkolny. 19 marca i 6 kwietnia w "Alejach" zorganizowano dni otwarte dla uczniów ostatnich klas gimnazjów i VIII klas szkół podstawowych.

Osoby, które w tym roku kończą gimnazjum bądź szkołę podstawową chętnie pojawiły się w Zespole Szkół. Placówka zaprezentowała przede wszystkim nowe warsztaty szkolne, prezentowała też ofertę edukacyjną i zawody, w których można kształcić się w „Alejach”. Uczniowie dowiadywali się, dlaczego warto podjąć naukę w technikum, mogli też wziąć udział w doświadczeniach i poznać specyfikę zajęć praktycznych na poszczególnych kierunkach. Uczniowie i nauczyciele ZS nr 1 przygotowali dla zwiedzających zabawy językowe i pokazy mechaniczne, elektryczne, handlowe, ekonomiczne oraz informatyczne.

- Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe warsztaty szkolne, na których naukę rozpoczniemy już we wrześniu tego roku. Warsztaty wyposażone zostaną w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny branży samochodowej, elektrycznej, mechanicznej, transportowej i ekonomicznej - mówią uczniowie i pracownicy szkoły.

- To gwarantuje warunki kształcenia zbliżone do tych panujących w nowoczesnych warsztatach samochodowych, zakładach przemysłowych, firmach elektrycznych, przewozowych, mechanicznych, handlowych, informatycznych - dodają.

W roku szkolnym 2019/2019 w Zespole Szkół nr 1 w Łukowie będzie można uczyć się w Technikum (Technik handlowiec, Technik ekonomista, Technik informatyk, Technik elektryk, Technik mechanik, Technik pojazdów samochodowych) oraz w Szkole Branżowej I stopnia (elektromechanik, kierowca mechanik, oddział wielozawodowy). Do dyspozycji uczniów będzie od września 13 nowych pracowni związanych z kierunkami kształcenia. Szkoła wyposażona będzie m.in. w pracownię diagnostyki pojazdów, pracownię montażu i eksploatacji instalacji elektrycznych, czy też pracownię programowania obrabiarek sterowanych numerycznie.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE