Reklama

Aleje w kosmosie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS nr 1 w Łukowie

Aleje w kosmosie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie odwiedzili pierwszą w Polsce wystawę kosmiczną pod patronatem NASA. Przenieśli się w stan nieważkości i postawili stopę na srebrnym globie.

Uczniowie łukowskich „Alej” mieli niebywałą okazję zobaczyć, dotknąć, poczuć …kosmos. Wśród eksponatów z jakimi mogli się zapoznać znalazły się radzieckie oraz amerykańskie elementy stacji kosmicznej.  

Uczniowie mogli dotknąć ponad 100 radzieckich oraz amerykańskich eksponatów wprost z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center prezentujących historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego. W tej niesamowitej kolekcji znajdowały się m.in. oryginalny moduł pochodzący ze stacji kosmicznej MIR ważącej 135 ton, stacje ISS, modele rakiet m.in rakietę Sojuz o długości 46 metrów, rakiety Wostok czy Woschod, Sputnik 1, kapsuła Apollo, łazik księżycowy Lunar Rover, który uczestniczył w misjach Apollo, autentyczne kokpity i elementy maszyn kosmicznych, oryginalne skafandry kosmonautów w tym umundurowanie Gagarina oraz skała księżycowa – powiedziała kierowniczka wycieczki Marzena Głos.

Oprócz eksponatów, uczniowie obejrzeli film opisujący historię oraz główne cele misji kosmicznych. Ponadto mieli niepowtarzalną okazję do sfotografowania się w kombinezonie astronauty oraz do wypróbowania symulatorów odtwarzających m.in. lot na Księżyc. Śmiałkowie poczuli stan nieważkości i postawili stopy na srebrnym globie.

Wszystko to było możliwe dzięki przewodnikowi płk. Karolowi Mścichowskiemu, byłemu pułkownikowi lotnictwa, założycielowi GROMu a obecnie prowadzącemu Akademię Szkoły Przetrwania. To nie koniec przygody ZS 1 w Łukowie z NASA.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE