Reklama

Aktywne przejście zareaguje na pieszego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Aktywne przejście zareaguje na pieszego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ulicy Międzyrzeckiej w Łukowie oraz na \'zebrze\' w Staninie pojawiły się aktywne przejścia dla pieszych.

Na terenie naszego powiatu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie zainstalował w ostatnim czasie dwa aktywne przejścia dla pieszych. Przejście na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie oraz przejście na drodze nr 807 w Staninie w okolicach szkoły doczekało się zestawów z systemem aktywnego oznakowania pionowego i poziomego.

Ich działanie polega na tym, że w chwili pojawienia się pieszego jego obecność jest wykrywana przez odpowiednie czujniki. To one uruchamiają dwa pulsujące ostrzegawcze sygnały świetlne. Czujniki sprawiają, że światło jest widoczne tak długo, jak długo pieszy znajduje się na przejściu. Później system wyłącza lampy i przechodzi w stan czuwania. Zainstalowane na aktywnych przejściach elementy zasilane są poprzez moduły fotowoltaiczne z akumulatorami.

Na terenie Łukowa funkcjonują już aktywne przejścia. Jedno z nich znajduje się na ul. Rogalińskiego, drugie na ul. 11 Listopada. Niestety, jak zgłaszali nam to Czytelnicy, system przestał działać. Te przejścia zasilane są jednak solarami, więc gdy moc w akumulatorach spada, działają tylko górne lampy. Jest pomysł, by oba przejścia podłączyć do dodatkowego zasilania z oświetlenia ulicznego. 

Oby aktywne przejścia przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na drogach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE