Reklama

Akt wandalizmu czy legalne działanie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Akt wandalizmu czy legalne działanie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat barierek chroniących przechodniów przed ochlapaniem powraca. Część z nich została zdemontowana. Czytelnik pyta: dlaczego?

W ubiegłym roku pisaliśmy o problemie barierek, których zadaniem miało być chronienie przechodniów przed ochlapaniem błotem przez przejeżdżające samochody. O komentarz prosiliśmy wówczas Krzysztofa Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest właścicielem drogi.

   
Barierki montujemy na odcinku o długości ok. 120 metrów. Domagali się tego mieszkańcy tej ulicy. Przy skręcie w prawo barierki nie przeszkadzają. Wyjazd z tej uliczki znajduje się pomiędzy dwoma skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną i skręt w lewo jest możliwy praktycznie tylko wtedy, gdy na tych skrzyżowaniach jest czerwone światło. Będziemy obserwować to miejsce i jeśli będzie taka potrzeba wprowadzimy zakaz skrętu w lewo – napisał nam w sierpniu ubiegłego roku.

   
Zakazu skrętu w lewo nie ma, są za to zdjęte barierki. Fakt ten zauważył nasz Czytelnik:

   
Chciałbym zawiadomić o wandalizmie i czyimś chuligańskim wybryku, polegającym na niszczeniu mienia publicznego. Dlaczego barierki zostały zdemontowane i przez kogo?

   
Nie jest to jednak ani akt wandalizmu, ani chuligański wybryk. Na ten temat rozmawialiśmy z dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich Markiem Wiąckiewiczem. Powiedział nam, że:

Zgodnie z ustaleniami i decyzją powziętą przez GDDKiA część barierek została zdjęta. Słupki, które po nich pozostały, także zostaną usunięte. 

Wszystko to, by powiększyć widoczność kierowców. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE