Reklama

Akcja "Prędkość" i akcja "Pasy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Akcja "Prędkość" i akcja "Pasy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 100 skontrolowanych pojazdów, ponad 80 przekroczeń prędkości i 3 zatrzymane prawa jazdy. To efekty pracy łukowskiej drogówki w jeden z poniedziałków.

W miniony poniedziałek w ramach akcji „Prędkość” policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach. Zwrócili uwagę na miejsca wskazane przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W sumie skontrolowanych zostało prawie 100 pojazdów. Ponad 80 z nich jechało w obszarze zabudowanym z prędkością znacznie przekraczającą 50 km/h. Kierowcy tych samochodów zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Trzy osoby z najcięższą nogą, pożegnały się z prawem jazdy na 3 miesiące. Osoby te przekroczyły dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był 26-latek z Łukowa, który po południu w Starych Kobiałkach jechał samochodem marki Opel z prędkością 109 km/h.

Policjanci dodają, że podobne działania będą prowadzone też w najbliższy czwartek 14 marca. Tego dnia zaplanowano ogólnopolską akcję „Pasy”, podczas której drogówka będzie sprawdzać czy podróżujący stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących. Policjanci mają zwracać uwagę również na to, czy pasy zapinają osoby podróżujące na tylnym siedzeniu pojazdu.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE