Reklama

Afrykański pomór świń – powstał film edukacyjny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Afrykański pomór świń – powstał film edukacyjny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Państwowy Instytut Weterynaryjny dzieli się przygotowanym filmem edukacyjnym, by producentów trzody chlewnej poinformować w ten sposób o zagrożeniach płynących z ASF, ale także pokazać sposoby przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się choroby.

Według danych zamieszczonych na stronie Głównego Inspektora Weterynarii strefa ochronna ustanowiona została w miejscowościach powiatu bialskiego, radzyńskiego i siedleckiego. Afrykański pomór świń zbiera swoje żniwa. W ostatnich dnia ujawniono 114 przypadek wystąpienia ASF na terenie naszego kraju.

W związku z narastającym zagrożeniem rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF), Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach przygotował film edukacyjny „Afrykański pomór świń – zasady ochrony świń przed chorobą”. Intencją twórców filmu jest jak najszersze poinformowanie hodowców i producentów trzody chlewnej oraz jak największej grupy producentów rolnych o istniejącym zagrożeniu rozprzestrzeniania się tej choroby oraz sposobom przeciwdziałania jej rozprzestrzenianiu.

Prośbę o jak najszersze rozpropagowanie filmu edukacyjnego, do władz miasta i gmin, wystosował dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa LUW w Lublinie Krzysztof Dziewulski. Poniżej prezentujemy przesłany nam film. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE