Reklama

Adamów uczcił 3 Maja i dzień strażaka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej

Adamów uczcił 3 Maja i dzień strażaka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Adamów w uroczysty sposób obchodzili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rocznicowe zorganizowano w Adamowie i Woli Gułowskiej. W tej drugiej miejscowości świętowano również dzień strażaka.

W środę cały kraj obchodził Święto Trzeciego Maja. Jedne z oficjalnych uroczystości w powiecie łukowskim odbyły się m.in. w Adamowie i Woli Gułowskiej. W miejscowościach tych odprawiono msze święte, gdzie nawiązywano do uchwalenia pierwszej polskiej ustawy zasadniczej. Nie zabrakło również odniesień do przypadającego na ten dzień Święta Matki Bożej Królowej Polski. W Adamowie mieszkańcy gminy udali się także pod pomniki i miejsca pamięci znajdujące się w centrum miejscowości, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze.

Z kolei w Woli Gułowskiej uroczystości połączono z gminnym świętem strażaków. W uroczystej zbiórce i odprawie wzięli udział druhowie z wszystkich jednostek OSP z terenu gminy. Po mszy świętej w klasztorze oo. Karmelitów strażacy przemaszerowali na plac przed Domem Kultury, gdzie odbyła się uroczysta zbiórka. Meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Adamowie - wójtowi gminy dh Sławomirowi Skwarkowi złożył dowodzący pododdziałem Naczelnik OSP w Woli Gułowskiej dh Waldemar Bancerz.

Strażacy z ust wójta dowiedzieli się, że najprawdopodobniej już we wrześniu miejscowa jednostka OSP otrzyma średni samochód pożarniczy. Podobny pojazd mają otrzymać także strażacy ochotnicy z Adamowa, zaś OSP w Ferdynandowie przygotowuje się do nadania jej nowego sztandaru. Całość zakończyło nieformalne spotkanie w Domu Kultury.

Ponadto jak informują władze gminy, Adamów już tradycyjnie przyozdobiły flagi państwowe i gminne. Rok rocznie zwiększa się również liczba posesji, która eksponuje barwy narodowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE