Reklama

GM KRZYWDA Szkoła w Radoryżu zaczyna współpracę z WKU

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

GM KRZYWDA Szkoła w Radoryżu zaczyna współpracę z WKU - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Współpraca na rzecz edukacji obywatelskiej

Dyrektor Marzena Kamińska podpisała porozumienie o współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Białej Podlaskiej reprezentowaną przez ppłka Macieja Kwiatkowskiego.

 

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Białej Podlaskiej oraz Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym będą współpracować ze sobą na rzecz edukacji obywatelskiej, patriotycznej i proobronnej młodzieży szkolnej. Obie strony ponadto zobowiązały się do wspierania działań dotyczących obronności i bezpieczeństwa państwa.

 

Celem współpracy będzie przede wszystkim promowanie form służby wojskowej w Siłach Zbrojnych w tym naboru kandydatów do szkolnictwa wojskowego i służby przygotowawczej oraz wojsk obrony terytorialnej. Dzięki zawartemu porozumieniu szkoła uzyska wsparcie merytoryczne i logistyczne w procesie dydaktycznym i wychowawczym uczniów. Zgodnie z treścią porozumienia kadeci  będą uczyli w przedsięwzięciach organizowanych przez WKU.


W szkole pojawią się przedstawicie WKU, którzy będą wspierali proces nauczania przedmiotów wojskowych, oraz będą prowadzić działania promocyjno-informacyjne dotyczące popularyzacji służby wojskowej wśród uczniów szkoły.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE