Reklama

Reklama

90-latka świętowała swoje urodziny

Opublikowano: sob, 14 paź 2017 16:24
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

90-latka świętowała swoje urodziny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś odbył się jubileusz 90-lecia istnienia Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie. Przybyli dawni dyrektorzy, absolwenci i zaproszeni goście.

Reklama

Urodziny jubilatki rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele p.w. NMP Matki Kościoła, by po modlitwie wszyscy uczestnicy mogli się przenieść w mury szkolne. Tu na dzisiejszych uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie, absolwentów, byłych nauczycieli, dyrektorów, wicedyrektorów, kierowników warsztatów czekała garść wspomnień.  

Jedna z najstarszych w naszym mieście szkoła powstała 90 lat temu. Od tamtej pory, jak powiedział nam dyrektor Tadeusz Federczyk, wykształciła 15 000 absolwentów. Przez lata kierowali nią kolejni dyrektorzy. Dziś, wśród zaproszonych gości, znaleźli się m.in. Jan Grzywacz – pełniący funkcję dyrektora od 1967 roku oraz Mirosław Antonow – pełniący tę funkcję od 1987 do 2012 roku. I to właśnie im oraz dawnym wicedyrektorom i kierownikom warsztatów w sposób szczególny składano podziękowania.  

Jubileusz placówki stał się także okazją do przekazania przez Radę Rodziców nowego sztandaru. Po uroczystej prezentacji sztandaru i wbiciu gwoździ w drzewce, najmłodsi uczniowie szkoły złożyli swoje ślubowanie. Oni dopiero zaczynają swoją edukację w łukowskich „Alejach”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się ich poprzednicy. Do absolwentów tejże szkoły należą: biegający po Himalajach Robert Celiński, organizator wielu wydarzeń w naszym mieście Andrzej Zdrojewski, samorządowcy: Mariusz Osiak, Wojciech Szczygieł, Zbigniew Zemło, dyrektor ZS 2 w Łukowie Krzysztof Okliński, prezes PEC Krzysztof Poreda i wiele innych osób, których nie sposób wymienić. Swoje życzenia, choć za pośrednictwem nagrania, przesłała jedna z najstarszych absolwentek (rok 1947) – Blandyna Ochnik. Dzisiejsze spotkanie poprowadzili także absolwenci szkoły, prywatnie małżeństwo - Ewa i Michał Zdunek.

- Jesteśmy szkołą leciwa, ale wciąż energiczną. Przy okazji takiego jubileuszu pozostaje życzyć szkole takich uczniów jakich mieliśmy do tej pory i takich nauczycieli, dzięki którym dziś funkcjonujemy – powiedział dyrektor T. Federczyk.  

Jubilatce pozostaje życzyć wszystkiego najlepszego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.