Reklama

80 osób do zwolnienia?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

80 osób do zwolnienia? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowski szpital od początku roku ma nowego dyrektora. Do zwolnień już doszło, a przed pracownikami kolejne.

Swoje stanowisko straciła już ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Patologii Ciąży Elżbieta Siemkowicz. Przed szpitalem kolejne zmiany. O tym, co się dzieje w SP ZOZ w Łukowie wczoraj rozmawiała przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Bernarda Machniak ze starostą łukowskim Januszem Koziołem. Powodem rozmów były zmiany, jakie wprowadza nowy dyrektor.

Dyrektor szpitala planuje zwolnienie z oddziałów pielęgniarek, które nabyły praw do emerytury. Na ich miejsce chce przenieść pielęgniarki z karetek. Na liście do zwolnienia jest około 80 osób - powiedziała nam Bernarda Machniak.

Z informacji przekazanych nam przez przewodniczącą związkowców wynika, że zmiany proponowane przez dyrektora Władysława Kobielskiego to efekt restrukturyzacji zatrudnienia, o czym związki zawodowe nie zostały poinformowane.

O tym, co dzieje się w łukowskim szpitalu wie nie tylko starosta łukowski, ale także Państwowa Inspekcja Pracy. Dziś odbędzie się posiedzenie Zarządu Powiatu, na które ma być zaproszony dyrektor Kobielski. My próbowaliśmy zapytać dyrektora o te doniesienia, ale nie mógł z nami rozmawiać. Co zostanie ustalone podczas posiedzenia Zarządu? Będziemy o to pytać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE