Reklama

700 osób na niebieskim biegu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

700 osób na niebieskim biegu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 700 osób - głównie ze ze szkół, przedszkoli oraz innych jednostek edukacyjnych - wzięło udział w III "niebieskim biegu". Do wspólnej aktywności fizycznej zaprosiło Stowarzyszenie "Labirynt" oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

„Niebieski bieg” ruszył po godzinie 10:30. Biegacze - zarówno ci najmłodsi, jak i starsi - przebiegli się wzdłuż ścieżek w miejskim parku. Wydarzenie poprzedziła wspólna rozgrzewka z CrossFit Łuków oraz pogadanka na temat autyzmu. Wiedzę o tym schorzeniu przybliżyły panie ze stowarzyszenia „Labirynt”: Grażyna Kulik i Monika Siwiak.

W tegorocznej edycji „Niebieskiego biegu” odbywającego się w ramach akcji „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu” wzięło udział prawie 700 osób, co stanowi rekord w trzyletniej historii imprezy. Idea, która przyświecała wydarzeniu to szerzenie wiedzy na temat schorzenia, jakim jest autyzm. Uczestnicy biegu wspólnym gestem zaakcentowali, że osoby autystyczne są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.

W biegu wzięli też udział kijkarze nordic walking, podopieczni Warsztatów Terapii zajęciowej, osoby z Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przylądek” i biegacze z innych stowarzyszeń i organizacji. Na mecie większość uczestników otrzymała pamiątkowe medale. Na koniec na scenie w miejskim amfiteatrze pokazali się utalentowani muzycznie łukowianie. W międzyczasie można było oglądać prace plastyczne poświęcone autyzmowi.

IV edycja „niebieskiego biegu” odbędzie się już za rok. A tymczasem panie z Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” zachęcają do zgłębiania wiedzy na temat tego schorzenia. Lepszej okazji do tego być nie może – 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE