Reklama

70 kierowców z mandatami!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

70 kierowców z mandatami! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko siedemdziesięciu kierowców zostało ukaranych w miniony weekend mandatami za zbyt szybką jazdę. Pięciu z nich straciło prawo jazdy za przekroczenie o ponad 50 km/h dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Mandaty to efekt pracy policjantów z łukowskiej drogówki w miejscach zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miniony weekend policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość.

- Blisko siedemdziesięciu kierujących pojazdami jechało w obszarze zabudowanym z prędkością znacznie przekraczającą 50 km/h. Każdy z kierowców, który naruszył przepisy został ukarany mandatem, a jego konto wzbogaciło się o punkty karne - relacjonuje Marcin Józwik z łukowskiej policji.

Pięciu z zatrzymanych przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był 27-latek z Wielkopolski, który w Starych Kobiałkach jechał volkswagenem z prędkością 127 km/h. Mężczyzna - podobnie jak inni piraci drogiwi - stracił już prawo jazdy. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami kierowcy odzyska za trzy miesiące.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku na drodze i zdejmowanie nogi z gazu. Zachęcają też osoby mieszkające w niebezpiecznych miejscach do zgłaszania zagrożeń z poświęconej temu strony internetowej. Za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można sygnalizować mundurowym różne akty, począwszy od wandalizmu, nieprawidłowego parkowania, przez zdarzenia drogowe, kończąc na poważnych przestępstwach.

- Za pomocą tej aplikacji można przekazać informacje uwzględniające wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Każde naniesione na mapę zagrożenie jest analizowane i sprawdzane przez policjantów - mówi rzecznik łukowskiej policji.

-----------------------

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która funkcjonuje już od wielu miesięcy. Od uruchomienia tego narzędzia policjanci z powiatu łukowskiego zweryfikowali kilkaset zgłoszeń. Wiele z nich dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym. Osoby, które pragną poinformować mundurowych o niebezpiecznych zdarzeniach, mogą to uczynić POD TYM ADRESEM.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE