Reklama

615 zgłoszeń niebezpiecznych zachowań

Opublikowano:
Autor:

615 zgłoszeń niebezpiecznych zachowań - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona rok temu. Od tamtej pory, dzięki aplikacji, wpłynęło 615 zgłoszeń. Najwięcej z nich dotyczyło nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości oraz spożywania alkoholu w niedozwolonych miejscach.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września ubiegłego roku. Stała się narzędziem informowania mundurowych o miejscach oraz zachowaniach, które według mieszkańców mają wpływ na ich poczucie bezpieczeństwa. Wśród odebranych zgłoszeń najwięcej dotyczyło informacji o nieprawidłowym parkowaniu, przekraczaniu dozwolonej prędkości, a także spożywania alkoholu w niedozwolonych miejscach. 

Tylko jednego dnia policjanci łukowskiej drogówki ukarali mandatami szesnastu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Większość z nich zatrzymano dzięki zgłoszeniom za pomocą KMZB. Jedno ze zgłoszeń dotyczyło młodego kierowcy jadącego z dużą prędkością. Gdy funkcjonariusze sprawdzili prędkość mercedesa, okazało się, że kierujący nim 27-latek przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 90 km/h.  

Naniesione na mapę zagrożenie jest analizowane i sprawdzane przez policjantów. Dzięki wprowadzonym w lipcu zmianom w aplikacji każdy może dokonać zgłoszenia nie tylko nieprawidłowego parkowania, nadmiernej prędkości itp., ale także wałęsających się bezpańskich psów.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE