Reklama

500 + ruszyło

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

500 + ruszyło - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dziś można składać wnioski o świadczenie wychowawcze, popularnie zwane 500 +. Sprawdziliśmy czy są kolejki.

1 kwietnia do Wydziału Spraw Społecznych w Łukowie przyszli rodzice, którzy chcieli złożyć wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego. Ku ich zaskoczeniu ani tłumów, ani długich kolejek nie było. Specjalnie na potrzeby programu 500 + przygotowany został pokój z czterema stanowiskami. Gdy te okażą się niewystarczające, do dyspozycji petentów udostępnione zostaną kolejne stanowiska.  

Zapytaliśmy naczelnika wydziały Szczepana Kojtycha o to, jak przebiega przyjmowanie wniosków i czy petenci mają problemy z ich wypełnieniem.  

Rzadko się zdarza, by wniosek był wypełniony bezbłędnie i do końca. Często trzeba coś dopisywać z pomocą urzędników. Ułatwioną sytuację mają ci mieszkańcy Łukowa, którzy pobierają zasiłek rodzinny. Oni nie muszą dołączać żadnych zaświadczeń. Wyjątkiem są sytuacje utracenia lub uzyskania dochodu. Wtedy trzeba przedstawić odpowiednie dokumenty. W przypadku utracenia dochodów trzeba złożyć świadectwo pracy, które będzie dowodem rozwiązania stosunku pracy oraz PIT 11. Jeżeli nastąpiło uzyskanie dochodu, bo podjęto pracę, wtedy trzeba dostarczyć zaświadczenie o dochodach za pełny przepracowany miesiąc – tłumaczy naczelnik Sz. Kojtych.  

Wnioski można składać do 30 czerwca. Ci, którzy je złożą, muszą czekać na decyzję. Urzędnicy rozpatrzą wnioski i wydadzą decyzję. W piśmie zostanie zawarta informacja o najbliższej wypłacie świadczenia wraz z harmonogramem na kolejne miesiące. Wypłaty będą dokonywane, gdy Wojewoda Lubelski prześle na konto Urzędu Miasta w Łukowie odpowiednie środki.     

Dziś rano urzędnicy wydali około 2 tys. wniosków. Na terenie miasta mieszka około 6 400 dzieci w wieku od 0 do 18 lat. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE