Reklama

500 paczek dla rodaków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

500 paczek dla rodaków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 500 paczek trafi z Łukowa dla potrzebujących Polaków na Ukrainie i Białorusi. W sobotę 15 grudnia odbył się finał akcji senatora Stanisława Gogacza "Polacy Rodakom".

Akcję „Polacy Rodakom” zorganizowano już po raz 19. W sali konferencyjnej przy ul. Piłsudskiego w Łukowie podsumowano tegoroczną zbiórkę w naszym mieście, zaprezentowano też dary znajdujące się w przykładowej paczce, które trafią do mieszkających za wschodnią granicą rodaków. Nie zabrakło też dzielenia się świątecznym opłatkiem.

W Łukowie wspólnymi siłami udało się zebrać 517 paczek. Przygotowywali je m.in. reprezentanci partii politycznych, a także strażacy, szkoły, przedszkola czy pracownicy spółek i instytucji. W każdej z paczek zapakowano artykuły spożywcze, list i bożonarodzeniowy opłatek oraz zabawki dla dzieci i książki. Wcześniej dary te trafiały do biura senatora Stanisława Gogacza, gdzie były segregowane i wkładane do oznaczonych biało-czerwoną flagą kartonów.

Częścią sobotniego spotkania było też symboliczne wkładanie paczek do samochodu, który następnie rozwiezie je potrzebującym za granicą. Gościem wydarzenia był Konsul RP w Brześciu Krzysztof Rosiński, którzy zabrał część paczek z zamiarem przekazania im polskim rodzinom na Białorusi. Podczas finału „Polacy Rodakom” wystąpili też przedstawiciele Łukowskiego Ośrodka Kultury.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE