Reklama

5 lat więzienia dla sprawcy wypadku, w którym spłonął mieszkaniec powiatu łukowskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin (archiwum)

5 lat więzienia dla sprawcy wypadku, w którym spłonął mieszkaniec powiatu łukowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięć lat więzienia i dziesięć lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Taki wyrok usłyszał wczoraj 22-letni Patryk P., sprawca wypadku drogowego na obwodnicy Lubartowa, w którym rok temu zginał 30-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego. Sprawa toczyła się w Sądzie Apelacyjnym w Lublinie.

Przypomnijmy, że Patryk P. spowodował wypadek drogowy, który miał miejsce w marcu ubiegłego roku na obwodnicy Lubartowa, nieopodal miejscowości Annobór Kolonia. P. jadąc nadmierną prędkością (180 km/h) samochodem marki BMW w kierunku Lublina uderzył w tył jadącego przed nim jeepa, który w wyniku uderzenia stanął w płomieniach. Samochody odbiły się jeszcze od jadącej z przeciwka ciężarówki i zatrzymały na barierach energochłonnych. Niestety, mimo akcji ratowniczej, nie udało się uratować kierowcy terenowego auta, który pozostał w płonącym wnętrzu. Był nim 30-latek z powiatu łukowskiego.

W wyniku wypadku kierującemu BMW nic poważnego się nie stało. Jak wykazały późniejsze badania, Patryk P. był pod wpływem ponad 1 promila alkoholu i aż trzech różnych środków odurzających. Równie nietrzeźwy był jadący z nim 20-letni pasażer, który doznał niegroźnych obrażeń ciała.

Teraz Patryk P. został za swój czyn ukarany przez lubelski sąd. Nie odbyło się to jednak w pierwszym terminie. W lutym Sąd Rejonowy w Lubartowie skazał 22-latka na 5 lat więzienia oraz dziesięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Oskarżony przyznał się wówczas do winy i wyraził skruchę. Prokuratura i rodzina zmarłego odwołały się jednak od wyroku, żądając jego zaostrzenia. Z kolei obrona oskarżonego domagała się złagodzenia wyroku, tłumacząc wcześniejszą niekaralność Patryka P.

Wczoraj Sąd Apelacyjny w Lublinie podtrzymał wyrok z Lubartowa, skazując 22-latka na więzienie i zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok jest prawomocny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE