Reklama

5 interwencji strażaków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Krzywda

5 interwencji strażaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 wyjazdów odnotowali w nowym tygodniu strażacy w powiecie łukowskim. Najpoważniejszym zdarzeniem był poniedziałkowy wypadek w Podosiu (gm. Krzywda), gdzie zderzyły się tir i osobówka.

Do poważnego wypadku doszło około godz. 5.15 w poniedziałek 29 października. W Podosiu zderzyły się ciągnik siodłowy marki Daf oraz samochód osobowy marki BMW. Na miejscu pojawiły się 3 zastępy PSP z Łukowa oraz trzy jednostki OSP z Podosia, Ksawerynowa i Krzywdy. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostali się do poszkodowanych osób i przekazali je ratownikom medycznym. Odłączyli też akumulatory i zneutralizowali płyny które wyciekły na jezdnię. Ich działania zakończyły się około godz. 14:41, ponieważ zaszła też potrzeba wycięcia drzewa, w które uderzył tir.

Zobacz też: Zniszczona osobówka. Poranny wypadek w Podosiu

We wtorek 30 października strażacy interweniowali na ul. 11 Listopada w Łukowie. Około godz. 10:15 jeden zastęp PSP usuwał gniazd os zlokalizowane przy budynku szkoły języków obcych. Natomiast około godziny 17:35 w Krzywdzie, na 600-metrowym odcinku biegnącej przez miejscowość drogi, rozsypany został tłuczeń. Do uprzątnięcia kamieni i żwiru zadysponowani zostali strażacy miejscowej OSP. Co ciekawe, była to ich setna interwencja w tym roku.

Ostatnim wtorkowym zdarzeniem był wyjazd do Jarczewa w gminie Wola Mysłowska do palących się traw przy stawach. Wezwanie odnotowano około godz. 18:20, a na miejsce zadysponowano zastęp miejscowej OSP. Strażacy nie mogli jednak dostać się samochodem do miejsca pożaru i gasili ogień przy pomocy tłumic i łopat. Spaliło się około 10 arów trawy. 

W poniedziałek strażacy odnotowali też jeden fałszywy alarm. 




Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE