Reklama

42 działki poszły pod młotek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

42 działki poszły pod młotek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cały dzień trwały licytacje 42 działek rekreacyjnych, wytyczonych nad zalewem Zimna Woda. Za ile kupowano nieruchomości?

Miasto Łuków sprzedało 42 działki rekreacyjne nad zalewem Zimna Woda. Pod młotek poszło blisko 2,5 hektara terenu rozciągającego się wzdłuż tzw. „zatoki” do torów kolejowych. Chętnych nie brakowało.

Licytacje nieruchomości odbywały się we wtorek 19 czerwca w sali konferencyjnej przy ul. Piłsudskiego w Łukowie. Działki licytowane były oddzielnie przez osoby, które w terminie wpłaciły wadium w wysokości 6200 złotych za nieruchomość. Jak udało nam się dowiedzieć, takich podmiotów było w sumie 45. Niektórzy planowali kupno większej liczby nieruchomości i kilkukrotnie przystępowali do licytacji. W sumie wpłacono 156 wadium na nieruchomości mające powierzchnię od 500 do 766 metrów kwadratowych.

Przed przystąpieniem do właściwych licytacji potencjalni nabywcy działek dopytywali się m.in. o przyłącza kanalizacyjne i energetyczne oraz plany miasta związane z utwardzeniem terenu w przyszłości. Padło też pytanie o możliwość ogrodzenia całego terenu, czy o planowane przejścia w kierunku zbiornika.

Kwoty, za które sprzedawano działki wahały się od około 36 do nawet 50 tysięcy złotych. Nieruchomości zostały wcześniej wycenione przez rzeczoznawcę i miały różną cenę wywoławczą. Wszystkie zyskały nowych właścicieli.

W chwili obecnej nieznana jest jeszcze kwota, która zasili miejską kasę. Urzędnicy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego, którzy koordynowali licytację, sporządzają protokół z zorganizowanego przetargu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE