Reklama

4 powody, dla których mieszkaniec Łukowa powinien odwiedzić nowoczesny salon optyczny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

4 powody, dla których mieszkaniec Łukowa powinien odwiedzić nowoczesny salon optyczny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Często nie zdajemy sobie sprawy jak kompleksowe usługi oferują nowoczesne salony optyczne. Badanie wzroku do tej pory kojarzone z wizytą u okulisty i kolejkami to już przeszłość. Polska sieć salonów optycznych Okularium posiada własne gabinety optometryczne, w których na wizytę możemy umówić się telefonicznie w dogodnych dla nas godzinach.

Dlaczego warto zadbać o zdrowie swoich oczu? Prezentujemy cztery bezwzględne wskazania do pojawienia się w salonie optycznym.

Pogorszenia komfortu widzenia w okularach

Jeśli będziemy korzystać z okularów, w których szkła są dla nas za mocne lub za słabe, odbieramy sobie komfort widzenia i narażamy się na bóle głowy i oczu, łzawienie i swędzenie oczu, uczucie rozdrażnienia i zmęczenia, podwójne widzenie, a nawet nudności. Po 40 roku życia badanie wzroku powinniśmy wykonywać minimum raz w roku, aby na bieżąco monitorować potrzeby naszego wzroku i odpowiednio reagować, np. poprzez zakup nowych okularów do czytania, z nowymi szkłami.

Zniszczone okulary do czytania

Są to okulary, które wiele razy w ciągu dnia są zakładane i zdejmowane, czasem noszone na głowie, przez co materiał oprawy się rozciąga i okulary zaczynają spadać z nosa. Rzadko korzystamy ze sztywnego etui, raczej jest to tzw. wsuwka, która nie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. U Panów nagminne jest trzymanie okularów w kieszeni. Takie użytkowanie okularów bardzo szybko sprawia, że oprawa jest pogięta, a szkła porysowane i z odpryskami na krawędziach. Patrzenie przez takie szkła nie jest korzystne dla naszego wzroku, ponieważ oko musi wykonać dodatkową pracę, aby widzieć dobrze przez szła o zmniejszonej przejrzystości. Pogięte oprawy z kolei mogą nawet zmienić parametry optyczne całych okularów.

Ochrona przeciwsłoneczna

Przewlekła ekspozycja oczu bez ochrony na promieniowanie UV wiąże się z przyspieszonym rozwojem zmian zwyrodnieniowych soczewki i siatkówki oka oraz intensyfikacją zmian w obrębie powiek przejawiających się zwyrodnieniem włókien kolagenowych i elastynowych tzw. powieka opadająca. Co więcej, powtarzana ostra ekspozycja na UVB może zwiększyć ryzyko rozwoju zmian nowotworowych w obrębie oka. Tylko profesjonalnie dobrana ochrona przeciwsłoneczna w salonie optycznym pozwoli nam uniknąć negatywny skutków kąpieli słonecznych. Możliwości zabezpieczenia oczu przed szkodliwym działaniem słońca jest naprawdę sporo: oprawy korekcyjne z nakładką polaryzacyjną, okulary korekcyjne z barwionymi szkłami, okulary fotochromowe, soczewki kontaktowe w połączeniu z okularami słonecznymi z polaryzacją.

Profilaktyka wad wzoru dla użytkowników ekranów


W dzisiejszych czasach nasz wzrok jest wyjątkowo mocno narażony na różnego rodzaju negatywne oddziaływania. Ekrany komputerów, smartfonów, tabletów, drażniące, migające reklamy, zanieczyszczone powietrze. Utrzymywanie jedynie niewielkiej odległości od monitora podczas czytania lub pisania stała się głównym powodem rosnącego odsetka krótkowidzów. W Polsce ponad 50% pracowników biurowych cierpi na ten rodzaj wady wzroku. Jednak krótkowzroczność w coraz większym stopniu dotyka także dzieci. Badania pokazują, że w Polsce, co trzeci uczeń szkoły ponadgimnazjalnej cierpi na krótkowzroczność, a 41% 14-latków i 49% 19-latków wymaga korekcji wzroku.

Specjaliści z łukowskich salonów Okularium podają jeszcze jeden powód.

Jest nim wyjątkowa promocja \"Dwie pary w cenie jednej!\" w której oprócz profesjonalnego badania i konsultacji optometrycznej, każdy kto zakupi okulary otrzyma drugą parę gratis! To świetna szansa na to, by sprawić sobie okulary zapasowe do ochrony przeciwsłonecznej, czytania lub po prostu w innym stylu niż te które nosimy na co dzień. Więcej! Ty i ktoś z Twojej rodziny lub znajomych potrzebuje okularów? Przyjdźcie razem i skorzystajcie z oferty promocyjnej!

Szczegóły promocji w salonach optycznych i na stronie http://okularium.pl/promocje_22/dwie-pary-w-cenie-jednej.html.

Zapisy na badanie osobiście lub pod numerem tel.:

OKULARIUM
ul. Wyszyńskiego 10/18
(25) 797 20 20

OKULARIUM
ul. Dmocha 2a
(25) 798 00 00


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE