Reklama

4 miliony na warsztaty

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

4 miliony na warsztaty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pisaliśmy o przetargu jaki został ogłoszony na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej warsztatów przy Zespole Szkół nr 1 w Łukowie. Na modernizację powiat łukowski może pozyskać ponad 4 mln zł.

2 lutego upłynął termin składania ofert na wykonanie dokumentacji. W wyznaczonym czasie wpłynęło 9 ofert. Dwie z nich zostały wykluczone. Dokumentację chciały wykonać firmy z Warszawy, Lublina, Bełżyc, Kielc czy Opola Lubelskiego. Do przetargu przystąpili także przedsiębiorcy z naszego miasta. I to właśnie jedna z tych firm wygrała. „Usługi Projektowo – Inwestycyjne Janiszek Bożena” przygotuje dokumentację za 79 tys. zł.  

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu starosta łukowski Janusz Kozioł powiedział, że na modernizację warsztatów szkolnych możemy uzyskać ponad 4 mln ze środków unijnych. Na podobne dofinansowanie może liczyć powiat puławski. Jak wyjaśniał starosta:  

Powiaty zdecydowały się realizować wspólne zadanie pod nazwą „Rozwój Kształcenia Zawodowego w Województwie Lubelskim”. Pieniądze zostały już wstępnie podzielone według liczby uczniów w szkołach zawodowych. Powinniśmy dostać ponad 4 mln zł. Wraz z powiatem ryckim i bialsko-podlaskim przygotowujemy się do stworzenia wspólnego projektu do Europejskiego Funduszu Społecznego gdzie są duże pieniądze na szkoły zawodowe. Jest więc szansa, że na przestrzeni 2-3 lat warsztaty w Zespole Szkół nr 1 będą odnowione i dobrze wyposażone.  

Warsztaty czekają na remont. Jakie środki będą niezbędne do wykonania inwestycji, będzie wiadomo dopiero, gdy powstanie dokładna dokumentacja. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE