Reklama

31 marca niektóre szkoły zastrajkują

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZNP

31 marca niektóre szkoły zastrajkują - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 12 szkół w powiecie łukowskim przystępuje do strajku zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. 31 marca nauczyciele nie podejmą pracy.

Jeden dzień będzie trwał strajk szkolny zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Związkowcy domagali się zwiększenia nakładów na oświatę, 10-procentowych podwyżek i zapewnienia, że do 2022 roku nauczyciele nie stracą pracy a warunki zatrudnienia nie ulegną pogorszeniu. Ich postulaty nie zostały spełnione, stąd w całym kraju nauczyciele przystąpią do strajku.  

31 marca do strajku przystąpią 184 szkoły w województwie lubelskim. W naszym powiecie strajkować będzie 12 placówek. Nie jest to jednak ostateczna liczba.         

Sytuacja się nieustannie zmienia. W niektórych rejonach rozmowy wciąż trwają – powiedział prezes okręgu lubelskiego ZNP Adam Sosnowski.  

Prezes lubelskiego ZNP, z różnych powodów, nie chce oficjalnie wymieniać szkół, które do strajku się przyłączyły. Ważną informacją dla rodziców jest fakt, że strajk nauczycieli nie oznacza braku opieki tego dnia dla ich dzieci.

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce także przeprowadzenia referendum oświatowego. Dlatego też zbierane są podpisy. Gdy wymagana ilość zostanie zebrana, Sejm zdecyduje o przeprowadzeniu referendum. Pytanie jakie chcą postawić związkowcy brzmi:  

Czy jest Pan/Pani przeciwko reformie edukacji?  

Każdy z nas może złożyć swój podpis w szkołach oraz w siedzibie ZNP na os. Chącińskiego (w Apisie) w Łukowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE