Reklama

300 osób na gminnych kusakach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gminny Ośrodek Kultury

300 osób na gminnych kusakach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 300 osób wzięło udział w kolejnej edycji spotkania \"Kusaki na Ludowo w gminie Łuków 2016\". Oprócz zespołów ludowych i młodych artystów, zaprezentował się lokalny kabaret. Nie zabrakło także pączków.

Karnawał dobiega końca. W ostatnią niedzielę w Szkole Podstawowej w Dąbiu ponad 300 osób wzięło udział w „Kusakach na Ludowo w gminie Łuków 2016”. Sala wypełniła się po brzegi.

Inicjatorem tego wydarzenia, a zarazem osobą, która wraz z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie Henrykiem Wysockim oraz zastępcą wójta Wojciechem Szczygłem przywitała zebranych jest radna Rady Gminy - Elżbieta Dynek.

Ludowe biesiadowanie nie mogło się odbyć bez obecności zespołów ludowych działających na naszym terenie. Zaśpiewały więc: „Jagódki” ze Żdżar, ”Niezapominajki” z Dminina, ”Zalesianki” z Zalesia, „Kumpele” z Gręzówki oraz zaproszone  zespoły z ościennych gmin - „Czerwona Jarzębina” ze Stanina, „Świderzanki” ze Świderek i „Modry Len” z Adamowa.

W to ludowe świętowanie włączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbiu. To oni zaprezentowali widowisko obrzędowe „Kolędnicy-wędrownicy”. Swoim talentem artystycznym podzielili się z zebranymi także zaproszeni specjalnie na tę okazję młodzi artyści. Wystąpił dziecięcy zespół ludowy „Kropelki Rosy” z Łukowa ,„Lipka” z Zespołu Szkół w Gręzówce oraz solistki z Dąbia - Ola i Asia Kożuchowskie, które zaprezentowały piosenkę „Wiła wianki”.

Nowością tegorocznego wydarzenia był występ grupy kabaretowej Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Dąbie. Grupa ta przedstawiła perypetie Walentowej związane z wyjazdem do naszej stolicy.

Uroczystość  zwieńczona została  tradycyjnym poczęstunkiem przygotowanym przez panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Dąbie. Menu główne stanowiły pączki z różnorodnym nadzieniem, kruche  faworki i różyczki. Całe przedsięwzięcie  zostało  przygotowane przy wspólnym działaniu radnej Elżbiety Dynek, sołtysa wsi  Dąbie - Beaty Suchodolskiej i Rady Sołeckiej Wsi Dąbie oraz Stowarzyszenia Miłośników Wsi Dąbie i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Dąbiu. Opiekę i pomoc  merytoryczno-organizacyjną i techniczną  imprezy zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE