Reklama

3 miliony na modernizację warsztatów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

3 miliony na modernizację warsztatów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O modernizacji warsztatów przy Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie pisaliśmy na początku ubiegłego roku, ponieważ powiat łukowski złożył wniosek o dofinansowanie tego zadania ze środków unijnych. Tydzień temu władze powiatu podpisały umowę.

Warsztaty przy łukowskich „alejach” od dawna czekają na modernizację. Teraz pojawiła się szansa na uzyskanie dofinansowania ze środków unijnych. Poczynione plany zyskały akceptację władz powiatu, a na początku 2016 roku ówczesny naczelnik wydziału inwestycji Przemysław Suchodolski mówił o nich tak:

Początkowo miał to być remont budynków, ale doszliśmy do wniosku, że niektóre warto rozebrać a wybudować nowe. W ramach rozbudowy planujemy remont dwóch budynków. Pozostałe zostaną rozebrane. W planach jest także wykonanie łącznika, który połączy warsztaty z głównym budynkiem szkoły. Powiat będzie składał wniosek o dofinansowanie z UE. 

Przebudowa starych budynków to jedno, drugie to ich wyposażenie. Jak mówił dyrektor szkoły Tadeusz Federczyk:

Chcemy  wyremontować i zmodernizować istniejące budynki warsztatowe oraz wyposażyć je w nowoczesny sprzęt dydaktyczny. Pozwoli to podnieść jakość kształcenia istniejących kierunków oraz otwierać nowe.

Powiat łukowski wziął udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski i złożył wniosek w ramach działania 13.6 „Infrastruktura kształcenia zawodowego i ustawicznego RPO Województwa Lubelskiego” i jak powiedział nam dziś starosta łukowski Janusz Kozioł:  

Tydzień temu podpisaliśmy umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie tego zadania. Teraz musimy skompletować niezbędną dokumentację i ogłosić przetarg. To duże zadanie. Procedura przetargowa będzie więc trochę trwała. Zadanie to będzie realizowane w 2018 i 2019 roku.  

Powiat łukowski otrzymał 3 miliony na zadanie o nazwie „Modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego w Powiecie Łukowskim – Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie”. Całkowita wartość zadania została oszacowana na kwotę 8 786 946 zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE