Reklama

20 punktów karnych za pośpiech

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

20 punktów karnych za pośpiech - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 150 km/h w terenie zabudowanym jechał 29-latek z gminy Stoczek Łukowski. Mężczyzna wyprzedzał też pojazdy na przejściu dla pieszych oraz na podwójnej linii ciągłej. Wpadł w ręce policjantów.

Mandat, 20 punktów karnych i zatrzymane prawo jazdy. Tak zapamięta piątkowy wieczór 29-latek z gminy Stoczek Łukowski. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością ponad 150 km/h. Wyprzedzał też na przejściu dla pieszych i na podwójnej ciągłej linii.

- 29-latek kierujący samochodem marki Mitsubishi został zatrzymany w piątkowy wieczór w Kieńkówce. Tłumaczył policjantom, że spieszy się na spotkanie z synem. Mundurowi poinformowali kierowcę, że pośpiech nie zwalnia od konieczności przestrzegania przepisów drogowych - informują pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Za popełnione wykroczenia, przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy i ukarali go wysokim mandatem. Dodatkowo na konto mężczyzny wpłynęło 20 punktów karnych. Zatrzymany dokument uprawniający do kierowania pojazdami 29-letni kierowca odzyska za trzy miesiące. Przez kolejne będzie też musiał pilnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

- Przypominamy, że osoba posiadająca uprawnienie do kierowania pojazdem, która przekroczyła 24 punkty karne za naruszenie przepisów ruchu drogowego podlega kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji
- dodają policjanci.

W przypadku popełnienia kolejnego wykroczenia, za które mężczyzna otrzyma punkty karne, zostanie skierowany na egzamin sprawdzający.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE