Reklama

20 lat rzeźby Roberta Sadło

Opublikowano:
Autor:

20 lat rzeźby Roberta Sadło - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Robert Sadło to pochodzący z Gręzówki rzeźbiarz, który w tym roku obchodzi 20-lecie pracy artystycznej. 19 grudnia w siedzibie Muzeum Regionalnego w Łukowie pokazane zostały najlepsze prace artysty.

Jubileuszowe życzenia i pokaz najlepszych prac wykonanych w drewnie. Taki przebieg miał swojego rodzaju benefis czczący 20-lecie pracy artystycznej Roberta Sadły, jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy w regionie. Na uroczystości zorganizowanej we wtorek 19 grudnia w Muzeum Regionalnym w Łukowie obecni byli przedstawiciele Gminy Łuków i Starostwa Powiatowego w Łukowie, jak też rodzina, przyjaciele i wielbiciele twórczości artysty. On sam otrzymał za dotychczasową pracę specjalnie wykonany, okolicznościowy drewniany medal.

Robert Sadło - jak mówi o sobie - przygodę z drewnem rozpoczął już w dzieciństwie za sprawą swojego dziadka. Prawdziwą duszę tego surowca odkrył w wieku 14 lat. Nie mając środków na prawdziwą edukację, rozwijał swoje zdolności na swój sposób. W pewnym momencie jego życia poznał Krzysztofa Osaka, który ukształtował twórczość pana Roberta. Dziś, po 20 latach praktyki rzeźbiarskiej Robert Sadło wykonuje dzieła o tematyce świeckiej i sakralnej, aż po snycerkę meblową. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Twórców i Artystów Gminy Łuków, w którym przez wiele lat pełnił funkcję prezesa. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, a jego twórczość można oglądać w różnych miejscach kraju i za granicą. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE