Reklama

16 kolizji, wypadek, 230 wykroczeń i nietrzeźwi kierowcy

Opublikowano:
Autor:

16 kolizji, wypadek, 230 wykroczeń i nietrzeźwi kierowcy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci podsumowali długi weekend.

Za nami 5 dni długiego weekendu. Nie dla wszystkich był to jednak spokojny czas. W tych dniach policjanci kontrolowali kierowców pod względem trzeźwości, stanu technicznego pojazdów oraz jazdy zgodnej z przepisami. 

Od piątku na drogach powiatu łukowskiego doszło do 16 kolizji i jednego wypadku drogowego. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. W zdarzeniach obrażenia odniosła tylko jedna osoba.

Podczas kontroli drogowych mundurowi ujawnili, że ponad 230 osób popełniło wykroczenia, w tym 184 przekroczyło dozwoloną prędkość. Pięć z nich straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Nie obyło się także bez nietrzeźwych kierowców. Podczas tych dni, mundurowi zatrzymali czterech kierowców na \"podwójnym gazie\". Policjanci sprawdzający stan techniczny pojazdów, zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych. 

Każde podsumowanie długiego weekendu staje się okazją do skierowania apelu do wszystkich użytkowników dróg. Pamiętajmy, że odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Wraz z policjantami apelujemy o ostrożność i zachowanie rozsądku. 

Źródło: KPP w Łukowie, Marcin Józwik. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE