Reklama

15 sierpnia - święto państwowe i religijne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

15 sierpnia - święto państwowe i religijne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku 15 sierpnia mieszkańcy Łukowa i okolic spotkali się nie tylko na Cmentarzu Wojennym, by uczcić pamięć żołnierzy poległych podczas bitwy polsko-bolszewickiej. Wczoraj odbyły się także uroczystości religijne.

Jak co roku mieszkańcy powiatu łukowskiego spotkali się na łukowskim Cmentarzu Wojennym, by wspólnie obchodzić Święto Wojska Polskiego. Uroczystą mszę świętą koncelebrowali proboszczowie łukowskich parafii. Pod tablicą upamiętniającą żołnierzy poległych podczas bitwy polsko-bolszewickiej 1920 roku przedstawiciele samorządów, szkół i organizacji złożyli wieńce. Wydarzenia uświetnił występ Towarzystwa Muzycznego im. A. Próchniewicza oraz pokaz jazdy w wykonaniu Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji. Nie zabrakło żołnierskiej grochówki.  

Natomiast od godziny 17.00 w miejskim amfiteatrze odbywał się pierwszy w historii miasta koncert „Hip-hop w służbie Ewangelii”. Pomysłodawcą tego wydarzenia był Piotr Montewka z grupy „Stworzeni do walki”. Jak sam powiedział:  

Do Łukowa przyjechali goście z różnych stron naszego kraju. To ludzie, którzy chcą się podzielić z łukowską publicznością swoim doświadczeniem Boga w życiu. Mam nadzieję, że będzie to impreza cykliczna.  

Rapowane utwory przeplatane były świadectwami ludzi, których życie zawiodło na krawędź.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE