Reklama

1,5 mln na obwodnicę z budżetu miasta

Opublikowano:
Autor:

1,5 mln na obwodnicę z budżetu miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bez budowy ronda i wypłaty odszkodowań szacunkowy koszt stworzenia trzeciego etapu małej obwodnicy to 12 mln zł. Miasto dokłada swoją cegiełkę.

Wczoraj radni podjęli uchwałę, którą wyrazili zgodę na przekazanie powiatowi łukowskiemu 1,5 mln zł na budowę trzeciego etapu tzw. małej obwodnicy naszego miasta. Kwota ta została także zabezpieczona w przyszłorocznym budżecie.  

Na sali obrad obecny był starosta łukowski Janusz Kozioł. Na pytanie radnych opowiedział o tym na jakim etapie znajduje się obecnie inwestycja.  

Została wykonana dokumentacja projektowa. Jesteśmy już po podziale geodezyjnym. Teraz czekamy na uprawomocnienie się decyzji lokalizacyjnej. Musimy ją uzyskać do drugiego kwartału 2017 roku. Obwodnica będzie częściowo finansowana z megaprojektu drogowego. Wcześniej mówiło się o tym, by przetargi ogłaszać w lipcu, teraz lider – powiat lubelski – zaapelował o przyspieszenie procedury. Przetargi odbędą się więc na początku drugiego kwartału 2017 roku – powiedział starosta.  

Dodał także, że podział środków z megaprojektu będzie dokonywany w zależności od długości dróg powiatowych. My dostaniemy niespełna 7 mln. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze prace rozpoczną się w drugiej połowie przyszłego roku. Planowany czas zakończenia budowy to wrzesień 2018 roku.  

Podczas wczorajszych obrad pojawił się również temat ronda łączącego ulicę Radzyńską z obwodnicą. Zgodnie z warunkami jakie wydała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie powiat łukowski będzie musiał na drodze krajowej wybudować rondo i drogi dojazdowe. To jednak duży koszt (około 2,5 mln). Jak powiedział starosta łukowski:  

Jeszcze będziemy rozmawiali z GDDKiA, by współfinansowała zadanie.  

Dyskusja nad III etapem tzw. małej obwodnicy zakończyła się zapewnieniem, że Miasto dołoży na ten cel kolejne 3,5 mln, ale dopiero w 2018 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE