140 uczestników na starcie półmaratonu "Jata 21 Serc"

Autor:

140 uczestników na starcie półmaratonu "Jata 21 Serc" - Zdjęcie główne

Wiadomości140 zawodników wzięło udział w półmaratonie "Jata 21 Serc". Start i meta biegu znajdowały się nad zalewem Zimna Woda.

Do udziału w tej biegowej imprezie zaprosili już po raz drugi Biegacze Pomagacze z Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc. Półmaraton 21 serc już po raz drugi przebiegł łukowskimi lasami oraz Rezerwatem Jata. Impreza zorganizowana przez biegaczy dla biegaczy zgromadziła rekordową liczbę osób.  Organizatorzy zapewnili elektrowniczy pomiar czasu oraz nagrody sięgające 5000 złotych, w tym dwa rowery.

Biegacze wystartowali o godzinie 10.00. Znak do startu dał Kuba Korycki, podpieczmy Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc. To na wsparcie jego leczenia i rehabilitacji organizatorzy przeznaczyli część pieniędzy z wpisowego. Na trasie biegaczom dla bezpieczeństwa towarzyszyli cykliści z Rowerowego Łukowa.

Podczas półmaratonu ustanowiony został nowy rekord trasy. Bieg z czasem 01:15:58 ukończył Paweł Młodzikowski. Towarzyszący bieg na dystansie 5 kilometrów najszybciej ukończył Mateusz Śliwiński. Przebiegł trasę w czasie 00:17:56. W tym biegu wzięło udział 48 zawodników.