Reklama

14-latkowie przykładem do naśladowania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

14-latkowie przykładem do naśladowania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Komendy Powiatowej Policji w Łukowie zostali zaproszeni dwaj 14-latkowie, którzy zatrzymali pijanego kierowcę. Przybyli wraz z rodzicami. Na chłopców czekały niespodzianki.

Pisaliśmy o zdarzeniu, do jakiego doszło w gminie Stanin 27 października. Wtedy to Kacper i Mateusz, dwaj 14-letni chłopcy, zauważyli pijanego kierowcę, poinformowali o tym policję i wyjęli kluczyki ze stacyjki, czym uniemożliwili odjechanie z miejsca pijanemu kierowcy. Jak się okazało, 57-letni mężczyzna miał 2,15 promila alkoholu w organizmie.

30 października Komendant Powiatowy Policji Andrzej Panasz osobiście podziękował chłopcom za ich bohaterski czyn, a obecnym z nimi matkom za dobre wychowanie dzieci.

Wielokrotnie apelujemy o zgłaszanie przypadków, gdy za kierownicę siada pijany kierowca. W ponad 25-letniej pracy w policji nie spotkałem się z sytuacją, żeby tak młodzi ludzie potrafili zachować się tak odpowiedzialnie. Zareagowali w sposób bardzo profesjonalny. Jak dorosną, wykształcą się, mogą zasilać szeregi policji - dodał Andrzej Panasz.

Podczas wczorajszego spotkania padło także kilka statystycznych informacji. Jak się okazuje nasz powiat przoduje w województwie lubelskim pod względem ilości ujawnionych pijanych kierowców. W 2014 roku policjanci zatrzymali 1300 pijanych kierowców. W tym roku jest już 1200 zatrzymanych, a do końca roku jeszcze dwa miesiące. Od początku roku policja zatrzymała 320 praw jazdy. Patrząc na statystyki, warto podkreślać postawę dwóch chłopców, którzy nie bali się zareagować, czym przewyższyli niejednego dorosłego człowieka.

Swoim działaniem zatrzymaliście pijanego kierowcę i być może ocaliliście czyjeś życie - powiedział komendant.

Do życzeń, gratulacji i upominków ze strony łukowskiej komendy, dołączyli się: wójt gminy Stanin Krzysztof Kazana, dyrektor Gimnazjum w Staninie Janusz Sobiech oraz starosta łukowski Janusz Kozioł reprezentowany przez naczelnika wydziału promocji Romana Bociana.

Jak o wydarzeniach sprzed kilku dni mówią sami chłopcy? Zareagowali, bo wielokrotnie słyszeli, że nie powinno się jeździć samochodem po alkoholu. Tak po prostu.

Mówią nam o tym rodzice, słyszymy o tym w szkole - powiedzieli.

Po czym dodali, że

gdyby było trzeba zrobilibyśmy to jeszcze raz.

Mamy chłopców nie kryły dumy z synów. Razem chodzą do szkoły, razem grają w piłkę i razem zatrzymali przestępcę. Mają tylko 14 lat a już mogą być przykładem do naśladowania. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE