Reklama

Reklama

13-latkowie znaleźli niewybuchy

Opublikowano: czw, 6 lip 2017 10:54
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

13-latkowie znaleźli niewybuchy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niewybuchy z czasów II wojny światowej znaleźli wczoraj w lesie w Karwaczu dwaj młodzi chłopcy. Znalezisko zostało zabezpieczone przez policjantów.

Reklama

Wczoraj w kompleksie leśnym w Karwaczu dwaj 13-latkowie znaleźli pociski oraz granat. O niebezpiecznym znalezisku powiadomili mamę, która na miejsce wezwała policjantów. Do czasu przyjazdu saperów łukowscy mundurowi zabezpieczyli niewybuchy.

Chłopcy bawili się na boisku w pobliżu lasu. Kilkanaście metrów od nich między drzewami na leśnym gruncie znajdowały się zardzewiałe przedmioty. 13-latkowie podejrzewając iż przedmioty te są niewybuchami z czasów wojny, powiadomili o znalezisku swoją mamę. Kobieta natomiast wezwała policję.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce rozpoznali, że niebezpiecznymi pamiątkami po wojnie okazały się pocisk przeciwpancerny i artyleryjski oraz granaty moździerzowe. Niewybuchy miały zapalniki i materiał wybuchowy. Policjanci do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko. Dziś natomiast miejsce przybyli saperzy, którzy zabiorą pocisk z materiałem wybuchowym do neutralizacji na poligonie.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają jak należy zachować się w przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch: Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, ze bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.