Reklama

1000 książek od Empiku dla szkoły w Krzówce

Opublikowano:
Autor:

1000 książek od Empiku dla szkoły w Krzówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To ważny i wyczekiwany dzień dla uczniów Szkoły Podstawowej w Krzówce! 10 lutego biblioteka w tej placówce wzbogaciła się o 1000 wybranych przez dzieci książek. To nagroda w 4. edycji konkursu Empiku ?Tysiąc powodów by czytać?.

W poniedziałek 10 lutego  w Krzówce można było zobaczyć kolorową ciężarówkę wypełnioną tysiącem nowych, pachnących jeszcze farbą drukarską książek. To specjalna przesyłka kierowana do uczniów Szkoły Podstawowej, którzy znaleźli się w gronie laureatów konkursu “Tysiąc powodów by czytać”. W ciężarówce znajdowała się również dodatkowe książkowe prezenty dla mieszkańców miasta - warto się więc uważnie rozglądać i szukać specjalnego oznaczonego samochodu! Ostatni najważniejszy przystanek na jego trasie to zwycięska szkoła.
 

Dzieciaki z Krzówki same zapracowały na tę wyjątkową nagrodę. Zgłosiły do konkursu pracę plastyczną przedstawiającą scenę z książki „Frigiel i Fluffy. Powrót Smoka Kresu” Nicolasa Digarda. - Przygotowana praca przedstawia moment, w którym Frigiel po raz pierwszy znalazł się w jaskini. Tam udało mu się odszukać diamenty. Zanim jednak je wykopał, ktoś go zatrzymał. W ten sposób Frigie poznał Abla, z którym później się zaprzyjaźnił. To właśnie Abel uratował go przed zombie pilnującymi skarbu. Uczennica wybrała tę scenkę, ponieważ jest to jedna z jej ulubionych w tej książce – wyjaśnia przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Krzówce. 

Zwycięzców konkursu wybrali użytkownicy aplikacji mobilnej Empiku, którzy w tym roku oddali rekordową liczbę głosów – było ich aż 925 066.

Na tym etapie uczniowie z Krzówki również dawali z siebie wszystko. Przy wsparciu swoich nauczycieli nakręcili filmik, który miał zachęcać do głosowania na ich pracę.

- Bardzo nas cieszy, że konkurs, który organizujemy z roku na roku wywołuje w uczniach i ich opiekunach coraz więcej pozytywnych emocji, zapału i motywuje ich do wspólnej pracy. W Empiku wierzymy, że każda książka to przynajmniej jeden powód do tego, aby rozpocząć przygodę z czytaniem – komentuje Justyna Chmielewska, organizator konkursu.

„Tysiąc powodów by czytać”
to program popularyzujący czytelnictwo wśród dzieci. Ważną rolę w spełnieniu czytelniczych marzeń dzieci odgrywają uczestnicy programu Mój Empik – każdy z nich, robiąc zakupy, przekazuje cegiełkę na wsparcie tej wyjątkowej akcji. Do tej pory we wszystkich edycjach konkursu Empik wręczył w sumie 32 000 książek. (Fot. SP Krzówka)


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE