Reklama

Reklama

100-lecie Parafii Podwyższenia Krzyża. Muzeum prosi o pomoc w organizacji wystawy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

100-lecie Parafii Podwyższenia Krzyża. Muzeum prosi o pomoc w organizacji wystawy  - Zdjęcie główne

Ze zdjęciami i pamiątkami zapraszamy w najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej do budynku poklasztornego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie razem z Muzeum Regionalnym w Łukowie przygotowują się do zorganizowania wystawy poświęconej 100-letniej historii parafii.

Reklama

W ramach obchodów jubileuszu organizatorzy tego przedsięwzięcia zwracają się do mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej z prośbą, o udostępnianie wszelkich fotografii, które pokazywałyby dawny wygląd kościoła oraz życie religijne parafii.

 

Organizatorzy są też zainteresowani starymi oraz ciekawymi dewocjonaliami, pamiątkami i innymi tego typu przedmiotami.

Ciekawsze zdjęcia i przedmioty chcą wypożyczyć na wystawę.

 

- Prosilibyśmy też o możliwość sfotografowania przedmiotów i zeskanowania zdjęć oraz o zgodę do ich ewentualnego opublikowania. Ze zdjęciami i pamiątkami zapraszamy w najbliższą niedzielę po każdej Mszy Świętej do budynku poklasztornego. Za zgodę na wypożyczenie ciekawych zabytkowych przedmiotów oraz na zeskanowanie i publikację ciekawych zdjęć, przewidziane są nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Planowane otwarcie wystawy przewidziane jest na początku przyszłego roku w gmachu muzeum - czytamy w komunikacie. 

 

Przypadający na przełomie roku 2020 i 2021 jubileusz ma stać się okazją odnowienia kultu Jezusa Miłosiernego – Frasobliwego, którego ta słynąca przed laty rzeźba poddawana jest obecnie restauracji w pracowni konserwatora zabytków.

 

W Muzeum Regionalnym w Łukowie dostępna jest do nabycia książka autorstwa Małgorzaty Szczygielskiej "Miłosierny. Historia i legenda figury Chrystusa Miłosiernego z kościoła pobernardyńskiego w Łukowie" wydana w ubiegłym roku przez muzeum, która ukazuje historię kultu cudownej Figury oraz okoliczności jej przekazania do kościoła w Łukowie z miejscowości Krzymosze.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE