Reklama

"Żyrafki" w świecie sportu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

"Żyrafki" w świecie sportu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W ostatnim czasie mili goście odwiedzili trenerów i sportowców, którzy na co dzień trenują sztuki walki i podnoszenie ciężarów w obiektach Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie. Mimo wakacji, sportowcy trenują i przygotowują się do zawodów w drugiej części sezonu.

Maluszki z grupy "Żyrafki" z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego w Łukowie dzięki inicjatywie Marty Chruściel nie tylko poznały tajniki sportów siłowych oraz sztuk walki, ale także mogli brać udział w zajęciach. W sali do uprawiania boksu i kickboxingu przywitał dzieci Jacek Kęzik, kiedyś słynny kickbokser, teraz nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Łukowie oraz szkoleniowiec K.O. Fight Club Łuków działającego w ramach Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

Jacek przeprowadził krótki trening dla maluszków, opowiedział o sportach walki i zachęcał dzieci do uprawiania sportu. Nie obyło się też bez małego sparingu, gdzie wygrali lepsi, czyli "Żyrafki" z przedszkola.

A za ścianą czekał na najmłodszych Robert Dołęga - olimpijczyk, nauczyciel w tutejszej szkole oraz trener I klasy w podnoszeniu ciężarów w Orlętach Łuków. Dzieci dowiedziały się ile waży gryf damski i męski, mogły używać sprzętu wykorzystywanego przez sztangistów, nasmarować ręce magnezją, a także unieść do góry najlżejsze z ciężarów. Po zajęciach dzieci podziękowały za udział i obiecały przyjść na trening. Tylko muszą troszeczkę podrosnąć.

Spróbuj i Ty

Szkoleniowcy zapraszają do rozpoczęcia przygody ze sportami walki lub podnoszeniem ciężarów. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Cieszkowizna 13). Zawodnicy K.O. Fight Club Łuków ćwiczą od poniedziałku do czwartku o godz. 19, zaś ciężarowcy codziennie oprócz niedzieli w godz. 11-13 oraz 17-19.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE