Życiówka i mistrzostwo Patryka Czerwonogrodzkiego

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Życiówka i mistrzostwo Patryka Czerwonogrodzkiego - Zdjęcie główne

SportŻyciowy sukces osiągnął podczas ostatnich zawodów w podnoszeniu ciężarów pochodzący z Trzebieszowa Patryk Czerwonogrodzki. W trakcie odbywających się w Zamościu Młodzieżowych Mistrzostw Polski zawodnik Orląt Łuków wywalczył niespodziewanie złoty medal w kategorii 62 kg.

Patryk Czerwonogrodzki w rwaniu osiągnął wynik 100 kg, zaś w podrzucie 121 kg. Zaliczając przy okazji wszystkie podejścia, uzyskał w dwuboju wynik 221 kg i tytuł Mistrza Polski. Drugi w tej kategorii był Marcin Urban z Górala Żywiec, a trzecie miejsce przypadło Adrianowi Franczykowi z Polwicy Wierzbno.

Jak informuje trener zawodnika Robert Dołega, popularny „Bazyl” pojechał do Zamościa jako jeden z faworytów. Patryk Czerwonogrodzkim jest bowiem czterokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, w tym wśród seniorów. Swoją karierę sportową dzieli z pracą zawodową i nauką, co zdaniem trenera nie jest łatwe.

- Wygląda na to, że mistrzowie rodzą się w gminie Trzebieszów, bo to już trzeci mistrz Polski w podnoszeniu ciężarów z tego terenu – dodaje R. Dołęga.

Niestety w zamojskich mistrzostwach nie powidło się drugiemu reprezentantowi Orląt, Łukaszowi Ławeckiemu. Ciężarowiec broniący brązowego medalu wywalczonego w ubiegłym roku, niestety tym razem nie zaliczył rwania i nie został sklasyfikowany w dwuboju. Na pocieszenie wywalczył „mały” srebrny medal za podrzut, bijąc przy tym swój rekord życiowy - 160 kg.