Zuzanna mistrzynią województwa!

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Zuzanna mistrzynią województwa! - Zdjęcie główne

SportZuzanna Majek z ŁKS Orlęta Łuków wywalczyła złoty medal w ciężarowych zawodach w Białej Podlaskiej. Podopieczna trenera Roberta Dołęgi została Mistrzynią Województwa Lubelskiego Seniorek.

Zawody – Mistrzostwa Województwa Lubelskiego U23 oraz Seniorek i Seniorów rozegrane zostały w Białej Podlaskiej na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego. Wystartowało w nich 42 zawodników i zawodniczek, w tym również przedstawiciele Olimpijczyka Łuków i ŁKS Orlęta Łuków.

Zuzanna Majek złoty medal wywalczyła w kategorii 49 kg. Zawodniczka w rwaniu osiągnęła wynik 24 kg, zaś w podrzucie 30 kg. Natomiast wśród mężczyzn w kategorii wagowej 62 kg swoje rekordy życiowe pobił Mateusz Kucharzak z ŁKS Orlęta Łuków. Ciężarowiec uzyskał II miejsce z wynikiem 135 kg w dwuboju.

W imprezie wystąpiło także dwoje wychowanków Olimpijczyka Łuków: Julia Linkiewicz i Kacper Grabowski. Julia była najmłodszą zawodniczką startującą w kategorii 59 kg i wywalczyła IV miejsce w zawodach z wynikiem 83 kg w dwuboju (35 kg rwanie, 48 kg podrzut). Kacper natomiast wywalczył III miejsce w kategorii wagowej 89 kg. W dwuboju zawodnik ten uzyskał 188 kg.

Zawody rozgrywane były pod honorowym patronatem prorektora filii AWF w Białej Podlaskiej.